ESKAM
ESKAM

İş bulmak için her gün onlarca kişinin müracaat ettiği ESKAM’da yapılan tüm iş başvuruları kayıt altına alınıyor. Daha sonra iş arayan vatandaşlarımızın eğitim düzeyleri ve yeteneklerine göre kategorize edilerek veri tabanı oluşturuluyor. Kaliteli, çalışma azmi olan işçi çalıştırmak isteyen işverenlerimizin talebi doğrultusunda iş arayan vatandaşlarımızı işverenler ile buluşturuyoruz.

İşverenler İle İş Arayan Vatandaşlarımızı Buluşturuyor ve İşsizliğe Çare Oluyoruz.

Dünyadaki hızlı değişime paralel olarak birçok sektörün öneminin hızla artması veya azalması gerçeği, diğer taraftan ekonomik unsurların etki sahalarının ulusal veya bölgesel olmaktan çıkıp küresel bir boyut kazanması, ülkelerin istihdam olgusunu daha hareketli bir zemin üzerinde tekrar düşünmeye mecbur bırakmıştır.

Ulusal politikalarda işsizlik sigortası gibi bilinegelen pasif istihdam tedbirlerinden, aktif istihdam tedbirlerine geçilmesi gerektiğinin işaretlerini veren bu hızlı değişim 1990’larla birlikte istihdam merkezli sosyal politikalara yönelişi başlatmıştır.

Bu yönüyle Esenler Kariyer Merkezi (ESKAM), hem ihtiyaç duyulan nitelikli insanların yetiştirilmesine rehberlik ediyor, hem işverenlerin ihtiyaç duyduğu personele erişmesini kolaylaştırıyor, hem de iş arayan vatandaşlarımızın derdine çare olarak onlara yardımcı oluyor.

 

ESKAM Neler Yapıyor?

İş bulmak için her gün onlarca kişinin müracaat ettiği ESKAM’da yapılan tüm başvurular kayıt altına alınıyor. Daha sonra iş arayan vatandaşlarımızın eğitim düzeyleri ve yeteneklerine göre kategorize edilerek veri tabanı oluşturuluyor. Kaliteli, çalışma azmi olan işçi çalıştırmak isteyen işverenlerimizin talebi doğrultusunda iş arayan vatandaşlarımızı işverenler ile buluşturuyoruz. Bugüne kadar merkezimize başvuruda bulunan yaklaşık 14.000 iş arayan vatandaşımız istihdam edilmiştir.

İşverenlerle İş Arayanları Buluşturuyoruz

İş arayan vatandaşımıza ümit oluyoruz ESKAM’a sadece iş arayanlar değil, aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen şirketleri de ihtiyaçları doğrultusunda vasıflı veya yetiştirilmek üzere vasıfsız işçi almak için müracaat ediyor. Bugüne kadar binlerce iş arayan vatandaşa umut olan ESKAM, iş dünyasının emek talebi nabzını tutarak işverenlere lojistik destek de sağlıyor.

İşverenlerin sektör bazında ve meslek gruplarına göre ihtiyaç duydukları iş alanlarında, işçi bulmalarına yardımcı olmak için meslek edindirme kursları düzenleyen ESKAM, vasıflı elemanlar yetiştirerek yeni istihdam alanları oluşturuyor. ESKAM iş arayan her yaştan vatandaşa ümit olmaya devam ediyor.

ESKAM Meslek Edindirme Kursları

İşsizlik sorununun çözümünde en büyük engel, işgücünün mesleki vasıflardan yoksun olmasıdır. İŞKUR ile iş birliği içerisinde işsizlik sorununa çözüm arayan ESKAM, bir yandan iş arayan vatandaşımıza iş imkânı sunarken diğer yandan ise; meslek edindirme kursları ile nitelikli personel yetiştirmeyi sağlıyor.

ESKAM; hem belediyemizin imkânlarını kullanarak hem de ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüterek, istihdamın geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla mesleki eğitimler düzenliyor.

Galeri

ESKAM
ESKAM

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.