Güneş Panelleriyle Su Dezenfektesi
Güneş Panelleriyle Su Dezenfektesi

ASKİ, sağlıklı ve temiz içme suyunun temini açısından büyük önem taşıyan dezenfeksiyon işlemlerini, güneş enerji panelleriyle donatılmış araçlarıyla yapacak, bu kapsamda ASKİ'nin 12 adet aracına güneş panelleri yerleştirildi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in sadece bugünü için değil, nesiller boyu daha temiz ve çevre dostu bir şehir olması için çalışmalarını tüm birimleriyle birlikte sürdürüyor.

Bu kapsamda Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü çevre dostu çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, sudaki dezenfeksiyon işlemleri için kullanılan ve benzinle çalışan jeneratör araçlarını güneş enerji panelleriyle donattı. Araçlar artık, güneş panellerinden aldığı enerjiyle dezenfeksiyon işlemlerini yaparak, hem çevreye zarar vermeyecek hem de büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanmış olacak.

ASKİ İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nin otoparkında göreve hazır halde bekleyen araçları ve çalışma sistemlerini ASKİ Su Arıtma Dairesi Başkanı Nuri Kali ile birlikte inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Günümüzde tüm dünya ülkelerinin ortak sorunu artık enerji temini. Tabi bu enerjinin sürdürülebilir ve yenilenebilir olması da ayrı bir önem taşıyor. Biz de bu anlamda İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde, dezenfeksiyon malzemelerinin nakliyesi için kullandığımız araçların üzerine güneş panelleri koyarak, daha önce jeneratörlerde kullandığımız yakıt ve bakım onarım masraflarını gidermek adına bir proje gerçekleştirdik” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.