HAVAGAZI FABRİKASI GENÇLİK YERLEŞKESİ
HAVAGAZI FABRİKASI GENÇLİK YERLEŞKESİ

Belediyenin 19 Mayıs 2020  Tarihi Havagazı Fabrikası'nda  kulllanıma sunduğu "Gençlik Yerleşkesi" Temmuz 2020’de kapılarını açtı. 

Gençlik Yerleşkesi’nde gerçekleşecek kurs, atölye ve gönüllülük çalışmalarına katılmak isteyenler gencizmir.com sitesi üzerinden başvurabiliyor. Genç İzmir çalışmaları kapsamında Yoga Atölyesi, Nefes Atölyesi, Kişisel Gelişim Seminerleri, Rusça, Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma gibi kursların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de bulunuyor.

Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi, gençlerin geniş alanlarda özgürce proje üretebilecekleri, projelerine ilişkin prototipleri atölyelerde yapabilecekleri, hem dijital olarak hem kitapların arasında kütüphanede araştırma yapabilecekleri ve gönüllü faaliyetlere katılabilecekleri bir yerleşke olarak tasarlandı. 30 Kasım 2019’da sivil toplum kuruluşları ve öğrenci topluluklarının katılımıyla düzenlenen ''İzmir Gençlik Çalıştayı'' sonuçlarına göre Tarihi Havagazı Fabrikası’nda 23 bin 250 metrekarelik alan içinde bulunan tescilli yapılar yeniden planlandı. Bu kapsamda binalar Araştırma Kütüphanesi, İzmir Gönüllü Takımı Sosyal Projeler ve Etkinlik Merkezi, Fikrimiz ve FabrikaLab İzmir olarak hizmet vermeye başladı. Ayrıca 15-30 yaş arası gençler için yeni bir buluşma noktası olarak gencizmir.com sitesi oluşturuldu.

Galeri

HAVAGAZI FABRİKASI GENÇLİK YERLEŞKESİ
HAVAGAZI FABRİKASI GENÇLİK YERLEŞKESİ

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.