Kılıçlı Açıkhava Gençlik Merkezi
Kılıçlı Açıkhava Gençlik Merkezi

Proje çalışmalarının sürdüğü merkez, Beykoz İlçesine bağlı Kılıçlı Köyü’nde bulunmaktadır. 265.963 m² yüzölçümü içerisinde bulunan alanda 7.627,78 m²’lik 53 adet yapı yer almaktadır. Tesisin bakım-onarım ve tadilatının yapılarak İstanbullu gençlere farklı konseptlere ve içeriklere (Atlı Binicilik Kampı ve Hippoterapi Parkuru, Macera Kampı ve Macera Parkurları, Doğada Yaşam Kampı, Anne-Kız / Baba-Oğul Kampları, Kent Tarımı Eğitim Kampı, Sanat Kampı vb.) sahip “Gençlik Kampı” olarak kullanılması planlanmaktadır.

Projede farklı ilgi ve beceri alanlarına sahip gençlere hizmet etmek için birden fazla kamp alanı oluşturulması düşünülmektedir. Projelendirilen kamp konseptleri şu şekildedir:

Atlı Binicilik Kampı ve Hipoterapi Parkuru, Macera Kampı ve Macera Parkurları, Açık Alan Skate Bisiklet ve Kaykay Parkurları, Zipline, Açık Alan Macera Parkuru, Tırmanma Duvarı, Paraşütle Atlama Kulesi, Okçuluk Oyunları (Archery Games) Parkuru, Paintball Parkuru, BMX Bisiklet Parkuru, Trekking Parkuru,  ATV Parkuru, Cross Fit Parkuru, Plaj Voleybolu Sahası,  Yaşam Kampı Kent Tarımı Eğitimi Kampı, Sanat Kampı

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.