Yeni İtfaiye Binaları
Yeni İtfaiye Binaları

5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasası ile metropol alana dahil edilen ilçe ve beldelerde oluşturulan yeni itfaiye gruplarına uygun yeni binalar da hizmete alınıyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 52’si  yerleşik, 3’ü  mobil olmak üzere  55 ayrı noktada görev yapıyor. 

Seyrek, Yeni Foça, Bayındır, Selçuk, Urla, Gümüldür, Torbalı Çaybaşı ile Çeşme'de yeni itfaiye binaları yapıldı. Torbalı Çaybaşı'ndaki yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte itfaiye sayısı 3'e ulaştı.
Yeni binalarda garaj, havuz, idari bina, teknik odalar, eğitim odası, mutfak ve yemekhane yer alıyor. Tesislerde itfaiye erlerinin fiziksel güçlerini koruyabilmeleri için fitness salonu, basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.


Yapım İhalesi Aşamasında Olan İtfaiye Hizmet Binaları

9 bin metrekareden oluşan Foça İtfaiye Hizmet Binası, 24 personel için yaşama alanı ve itfaiye araçlarının kullanımı için 5 peronluk garaj alanı içeriyor. Uygulama projesi tamamlandıktan sonra yapım ihalesine çıkılacak.

24 personel ve 5 itfaiye araç kapasiteli olarak tasarlanan Seferihisar İtfaiye Tesisi 4 bin 92 metrekare alana inşa edilecek.

Yapım ihalesinde olan Bornova Işıklar İtfaiye Bakım Onarım Tesisi’nde, itfaiye araçlarının bakımı gerçekleştirilecek. Ana bakım hangarı ve atölyeler binasının yer aldığı tesis 7 bin 535 metrekare yerde inşa edilecek. Ana bakım hangarında idari birimler, 5 adet araç bakım peronu ve 3 adet tamir peronu, atölye binasında ise 6 adet tamir atölyesi ve ofis birimleri yer alacak.
 

Galeri

 Yeni İtfaiye Binaları
Yeni İtfaiye Binaları

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.