İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bölgesel İstihdam Ofisleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bölgesel İstihdam Ofisleri

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işsizlik sorununun çözümüne destek olmak amacıyla kurulan Bölgesel İstihdam Ofisleri, işverenlerin aradıkları nitelikteki çalışanı bulmasında, iş arayanların ise hedefledikleri işe girmesinde arabuluculuk ediyor. İBB İstanbul Personel Yönetim A.Ş. (İSPER) bünyesinde Özel İstihdam Bürosu statüsünde çalışmalarını sürdüren ofisler 2020 yılında kurularak vatandaşın hizmetine sunuldu.  

 

 

Ekonomik ve sosyal bir proje olan Bölgesel İstihdam Ofisleri, ülkemiz ve İstanbul için büyük bir problem olan işsizliğin azaltılmasında önemli bir rol üstleniyor. 13 şube ve 2 mobil aracı ile İstanbul'un 39 ilçesinde işgücü piyasasında iş arayanlar ve işverenleri biraraya getirerek çözümler sunuyor. Bölgesel İstihdam Ofisi şubeleri Avrupa Yakasında Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Silivri, Sultangazi ve Şişli; Anadolu Yakasında Kartal, Sancaktepe, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinde bulunmaktadır.

 

 

Bölgesel İstihdam Ofisleri, kariyer danışmanlarıyla, 

  • İş arayanlara bilgi, beceri ve yetkinliklerine uygun iş bulma fırsatı, 
  • İşverenlere ihtiyaçları olan nitelikli işgücünü temin etme imkânı sunmaktadır. 
  • İş arayanlar, başvurularını kendilerine en yakın ofisi ziyaret ederek yapabildikleri gibi 444 8 333 numaralı telefondan kariyer danışmanlarına ulaşabilir ayrıca https://bio.ibb.istanbul web portalına online başvuru yapıp iş ilanlarını takip edebilir. 

 

 

 

İşverenler ise şubelerle iletişime geçerek açık iş pozisyonlarına işe alım konusunda kariyer danışmanlarından destek alabilir, BİO web portalından ücretsiz olarak üyelik oluşturarak ilanlarını yayınlayabilir. İş arayanlara ve işverenlere sunulan tüm bu hizmet ücretsiz.

Bölgesel İstihdam Ofisleri’ne bugüne kadar 135 binin üzerinde başvuru yapıldı, 20 bin kişi iş sahibi oldu. İşe yerleşmede genç istihdamı ilk sırada yer alıyor. İşe yerleştirilenler içinde 20-24 yaş grubu gençler tüm yerleştirmelerin üçte birini (%33.1) oluştururken, 25-29 yaş grubu gençler %25 oran ile ikinci sırada, 30-34 yaş grubu işgücü ise üçüncü sırada yer aldı. İstanbul genelinde kadın istihdamı yüzde 31,54 iken Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin işe yerleştirmelerinde kadın istihdamı yüzde 36,27."

 

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.