Abla Ağabey Kardeş
Abla Ağabey Kardeş

Abla, Ağabey, Kardeş Projesi kentte dayanışma  kültürünü ve gönüllü çalışmaları yaygınlaştırmak amacıyla üniversiteli  ve üniversite mezunu gençlerin, katılımcı, üretken, kentine ve kendine yeterli hale gelmesine yardımcı olmak, dezavantajlı bölgelerde yaşayan kentsel ve sosyal olanakları kısıtlı 4.5.6.7. sınıf öğrencisi çocuklara sosyal destek vermek için gençlerin gönüllü çalışmalarından faydalanmayı esas alır.
Proje kapsamında gençler, hafta sonlarında  kurumun sağladığı araçlarla çocukların evlerine giderek  zaman geçirmekte, çocuklara rol model olmaktadırlar.
Abla-ağabey ve kardeşler, barışçı, düşünen, sorgulayan, özgüven sahibi, çevreye duyarlı, farklı görüş ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen, dinlemeyi bilen bireyler olarak yetişme ve gelişme süreçlerine katkıda bulunuyor. 
Kentsel ve sosyal olanaklara ulaşımı sınırlı kardeşleri, rol-model olarak benimseyebileceği üniversite öğrencisi ya da mezunu gençlerle buluşturmak, karşılıklı etkileşimle yaşamdan beklentilerini yükseltmek, çocukları üniversite eğitimi almaları ve ailelerin koşullarını bu duruma uyarlamaları için özendirmektir.

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.