Atıksu Arıtma Tesisleri
Atıksu Arıtma Tesisleri

Manisa'nın Atıksu Arıtma Tesisleri

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerine bugüne kadar 321 milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesisi yatırımları ile adeta Manisa’ya nefes aldırıyor. Bu kapsamda, il genelinde bugüne kadar Manisa Merkez, Turgutlu, Soma, Alaşehir, Gördes merkez ile Alaşehir Kavaklıdere’de inşa edilen 6 tesiste inşaat çalışmaları tamamlanarak çalışmaya başladı. Kurum bünyesinde işletilen tesisler ile de il genelinde aktif olan tesis sayısı 19’a yükseldi. Atıksu arıtma tesislerine ise bugüne kadar 321 milyon TL yatırım yapıldı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ekolojik dengenin korunması noktasında atıksu arıtma tesislerinin önemine değinerek, “Gediz’de tekrar balık tutma hedefimize büyük adımlarla yaklaşıyoruz. Evsel nitelikli atıksu kirliliğinin önüne geçerek, çocuklarımız için daha sağlıklı ve temiz bir gelecek inşa ediyoruz. Gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir Manisa bırakma gayreti içerisindeyiz. Gediz ve Bakırçay’ın kirlilikten kurtarılması adına yoğun mesaimiz sürüyor. Altyapı anlamında yapmış olduğumuz yatırımlar ile gelecek nesilleri koruma altına alıyoruz. Çünkü biz Manisa’mızı çok seviyoruz” dedi.

Başkan Ergün, Manisa il genelinde atıksu arıtma tesislerine bugüne kadar 321 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Sofralarımıza gelen ürünler tarlalarımızdan, ovalarımızdan geliyor. Atıksu arıtma tesislerimiz, insan sağlığı için en önemli yatırımlardan biridir. 19 atıksu arıtma tesisimiz ile 240 milyon metreküp atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay’a salınımını gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.
 

Galeri

Atıksu Arıtma Tesisleri
Atıksu Arıtma Tesisleri
Atıksu Arıtma Tesisleri

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.