ESAYDAM
ESAYDAM

Mutlu Aile Mutlu Toplum

Esenler’de aile boyu mutluluk ve huzurun adresi “Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi”, yani ESAYDAM oldu. Çocuk sahibi olmaya karar vermekten çocuk yetiştirmeye, bilinçli ebeveynlikten çocuklarımızın okul başarısına kadar mutlu ve huzurlu bir aile olmanın olmazsa olmaz sırlarını ve eğitimlerini ESAYDAM çatısı altında tüm Esenlerli ailelerimize sunuyoruz.

Aile Boyu Mutluluk

Bilinçli Ebeveynlik Yardıma muhtaç olan aileler olup olmadığına özen gösterilmiştir. Çocuğum için ebeveyn olmaya hazır mıyım? Bu soruyu sormak ve dürüst bir şekilde cevaplayabilmektir, bilinçli ebeveynlik.

Çocuk sahibi olmak, kuşkusuz insan yaşamındaki en önemli olaylardan birisidir. Gebelik dönemi, bir çeşit Anne – babalığa geçiş dönemi olarak değerlendirebileceğimiz bir dönemindir. Bu dönemde anne- baba adayları, çocuk sahibi olma konusunda çeşitli hayaller kursalar da, yaşayacakları bu deneyim, hayallerle ne kadar örtüşür?

Gebeliğin bitiminden hemen sonra bebeklerini kucakladıkları gibi, daha önceden tecrübe etmedikleri ebeveynlik rolünü de kucaklarlar. Çocuk sahibi olmak, birçok tatmin edici hissin yanında değişim ve yeniden düzenlemenin gerekli olduğu stresli ve zorlu bir uyum sürecidir. Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’mizden bilinçli ebeveynlik alanında eğitimler aralıksız devam etmektedir.

Ebeveyn - Çocuk Eğitimleri

Gelişimin tüm yüzlerine ilişkin temellerin atıldığı bu dönem, hem çocuk hem anne-baba eğitimi açısından önemlidir. Bebeğin konuşmayı tam öğrenemediği kendini sözel anlamda ifade edemediği bir dönem olduğu için anne-babalara verilecek bu eğitim sayesinde bebeklerinin kişilik, dil, algı, zekâ, sosyal ve duygusal gelişimi, becerileri ve beslenme konularında seminerler verilmektedir.

Bu sayede bebeğini hem sosyal hem bilişsel anlamda tanıyan anne-babalar çözemedikleri, sebebini anlayamadıkları sorunların üstesinden daha kolay gelecektir.

Çocuklarla Kaliteli Vakit Geçirmek

Çocuklarımız bizim en kıymetlilerimiz olsalar da, onlarla nasıl vakit geçirmemiz ve onlara nasıl yaklaşmamız gerektiğini bilmek yeni anne babalar için oldukça zor bir durumdur. En küçük hareketleri veya gelişimleri bile ailelerimiz için çok önemlidir. İş-güç ve günün yoğunluğunda çocuklarla vakit geçirmek zor olabilir. Ancak onlarla birlikte vakit geçirmek kadar bu vaktin kaliteli bir şekilde değerlendirilmesi de oldukça önemlidir.

ESAYDAM işte tam da bu noktada devreye girmekte ve “Çocuklarımızla nasıl vakit geçirmeliyiz?” sorusuna kapsamlı cevaplar vererek yolunuzu aydınlatmaktadır.

Geleceğe Hazırlık

Birçok kültürde 6. yaş, okula başlama yaşı olarak kabul edilir. Artık yaş ve zekâ olarak çocuk akademik ve sosyal açıdan öğrenmek için ideal bir döneme gelmiştir. Bu yaş döneminde çocuklar farklı ortamlara uyum sağlamayı, arkadaşlık kurmayı, kurallara uymayı öğrenmektedir.

6-12 yaş döneminde çocuklar gelişimlerinin en muhteşem dönemlerinden birisini yaşarlar. Bulundukları konumdan fazlasıyla etkilenmekte ve bilinçli olarak hayata dair ilk tecrübelerini edinmeye başlamaktadırlar

Künye

Projenin bağlı olduğu birimSosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Adres Bilgileri

Turgut Reis Mah. Cengiz Topel Cad. No: 68 Esenler
0212 629 53 01

Çalışma Saatleri

Hafta içi
08.30 - 17.00

Galeri

ESAYDAM
ESAYDAM
ESAYDAM
ESAYDAM
ESAYDAM

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.