Esenler Bilim Parkı
Esenler Bilim Parkı

Bilim Parkı’nda her şey oyunla öğrenilecek, bu sayede Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde zorlanan öğrencilerimiz artık daha kolay öğrenecek ve okul başarıları artacak.

 

‘‘Hem Öğreniyorum, Hem Eğleniyorum’’

Okul müfredatındaki Matematik ve Fen Bilimleri konuları başta olmak üzere kinematik öğrenme yöntemlerine uygun olarak tasarlanan Oyun Parkımızın içine uygun bilimsel araç ve gereçlerin yerleştirilmesiyle bilimsel prensiplere dayalı öğretim ortamı oluşturulmuştur.

 

Türkiye’nin İlk Bilim Parkı

ŞEHRİMİZİN ÇOCUK SAKİNLERİ HEM BİRBİRLERİ İLE YENİ ŞEYLER ÖĞRENECEK HEM DE GÜZEL ARKADAŞLIKLAR KURACAK.

Birlik Mahallesi Deprem Parkı’nın içinde yer alan Bilim Parkı, birçok yönüyle bir ilk. 8 bin metrekarelik alana sahip Bilim Parkı, öğrencilerimizin eğlenebileceği ve aynı zamanda eğlenirken bilimi öğrenebileceği bir mekân niteliğinde.

 

Esenler’in Bilim Adamları Bu Parkta Yetişecek!

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİME TEŞVİK ETMEK İÇİN BİLİM PARKI KURDUK

Esenler Belediyesi olarak yine bir ilke imza attık. İlköğretim çağındaki öğrencilerimizi bilime teşvik etmek için ilçemizde Bilim Parkı kurduk. Projeyi, geleceğimiz olan öğrencilerimizi bilime daha fazla özendirmek, onlarda merak uyandırmak ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdik.

Öğrencilerimize bilim aşkı için bu yaşlarında atacağımız tohum, ülkemizin aydınlık geleceği için çok büyük önem arz edecektir.

 

Bilime Dair Her Şey Bu Parkta

ŞEHRİMİZİN GÜZEL ÇOCUKLARI BİRBİRLERİ İLE DAHA İYİ KAYNAŞACAK VE DAHA İYİ BİR EĞİTİM ORTAMINA KAVUŞACAKTIR.

Park, çocuklarımızın bilimi daha çok sevmeleri, ilgi göstermeleri ve öğrenmeleri için tasarlandı. Bilim Parkı kategorilerine göre açık ve kapalı olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

 

Bilim Parkı Açık Bölüm

Açık bölümde; Araba Kaldırma, Çanak Sistemiyle Ses İletimi, Büyük Güneş Paneli, DNA Sarmalı, Dalga Hareketleri, Planks Kanunu, Değişken Sarkaç, Pisagor Teoremi, Paraboller, Parabolik Yansıma, Periyodik Tablo, Bir Arabanın Çalışma Prensibi ve Newton’un Renk Çarkı’nın yer aldığı oyun parkı ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik bahçesi bulunuyor.

 

Bilim Parkı Kapalı Bölüm

ŞEHRİMİZİN GÜZEL ÇOCUKLARI BİRBİRLERİ İLE DAHA İYİ KAYNAŞACAK VE DAHA İYİ BİR EĞİTİM ORTAMINA KAVUŞACAK.

Kapalı alanda; Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji, Astronomi ve Sağlık branşlarına göre ayrılmış sınıflar ve bu sınıfların içinde; laboratuvarlar, müzeler ve ilgili alana uygun bilimsel ekipmanlar yer alıyor.

Her alet ve ekipman kendini anlatacak ve öğrenciler deneme imkânı bulacaklar. Böylece derslik ve laboratuvar kısmında öğrenciler eğitim alarak, çeşitli bilimsel projeleri kolaylıkla ortaya koyabilecek.

 

Müze Bölümü

SLÂYT GÖSTERİLERİ VE AÇIKLAMALI TABELALAR YER ALACAK.

Bilim Parkında bir de müze olacak ve bu bölümde ise; öğrencilerin görerek öğrenebileceği, dikkat çekici eğlence alanları bulunacak. Öğrencileri bilgilendirme amaçlı kurulacak bu bölümde slâyt gösterileri ve açıklamalı tabelalar yer alacak.

Böylece çocuklarımızı sıkmadan çok farklı konulardaki bilgilerin en modern tekniklerle öğretilmesi hedeflenmektedir.

 

Botanik Bahçesi

ÖĞRENCİLERİMİZ BİTKİLERİ İNCELEYECEK VE BÜYÜME EVRELERİNİ TAKİP EDEBİLECEK.

Botanik Bahçesi, Esenler’de veya ülkemizde yetişmeyen birçok bitkinin yetiştirilmesi için gerekli altyapı ve mekân sağlanacaktır. Böylece, öğrencilerimiz bu bitkileri inceleyecek ve büyüme evrelerini takip edebilecektir.

Ayrıca, bitkiler üzerine proje yürütülmesine imkân sağlayan altyapısı ile araştırma yapmak ve proje yürütmek isteyen öğrenciler de bu bahçede projelerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekler.

 

11 Bilimsel Araç-Gereçler Esenler Bilim Parkı’nda

BİLİM PARKI, ÇEŞİTLİ FESTİVAL VE YARIŞMALARA DA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

İP ÜSTÜNDE BİSİKLET, ARABA KALDIRMA, İNSAN GYROSKOPU, NEWTON BEŞİĞİ, KARE TEKERLEKLİ BİSİKLET Bir yandan çocuklarımıza bilimi sevdirmek ve bilimsel projeleri daha eğlenceli hale getirmek; diğer yandan da fiziğin temel prensiplerini yerinde görerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla “11 Bilimsel Araç-Gereç” Esenler Bilim Parkı’nda yerini alacak.

UZAY TÜPÜ, SES BORU HATTI, MİMAR SİNAN KÖPRÜSÜ, BERNOULLİ BASKETBOLU, SICAK HAVA BALONU, BÜYÜK HAVA TOPU, İnsan Gyroskopu, Newton Beşiği, Araba Kaldırma, Kare Tekerlekli Bisiklet, İp Üstünde Bisiklet, Sıcak Hava Balonu, Bernoulli Basketbolu, Uzay Tüpü, Mimar Sinan Köprüsü, Ses Boru Hattı, Büyük Hava Topu aletleriyle çocuklarımız hem öğrenecek, hem de keyifli vakit geçirecekler.

Galeri

Esenler Bilim Parkı
Esenler Bilim Parkı
Esenler Bilim Parkı
Esenler Bilim Parkı
Esenler Bilim Parkı

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.