ESKAT
ESKAT

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan ve bünyesinde psikolojik danışman, inşaat mühendisi, teknik personel, hemşire, memurlar, işçiler ve hizmet alımı yoluyla çalıştırılan personelin bulunduğu yaklaşık 60 kişiden oluşan bir ekiptir.

ESKAT personeli Esenler Belediyesine bağlı müdürlüklerde görev yapmakta olup, gerekli olması durumunda belirlenen yerlerde çalışmalara katılmaktadır. ESKAT personelinin çoğunluğu “Temel Arama Kurtarma, İlk Yardım, Yangın, KBRN” eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. ESKAT ekibimiz, Van depreminde görev alarak afetzedelere yardımcı olmuş, ayrıca yaptığı tatbikat ve eğitimlerle her geçen gün kendisini daha da güçlendirmektedir.

Yerel Afet Gönüllüsü (YAG)

Afetlerin olması her zaman mümkün. Bu afetler olduğunda hazırlıksız yakalanmamak, bilinçli hareket etmek, gerektiğinde ESKAT ekibimizle arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere “Yerel Afet Gönüllüleri (YAG)” birimi oluşturulmuştur. Bu çerçevede, “SEN DE AFET GÖNÜLLÜSÜ OL” sloganı ile Esenler Belediyesinin websitesi başta olmak üzere çeşitli platformlardan duyurular yapılmaktadır.

Bu duyurulara kulak vererek aramıza katılmak isteyen vatandaşlarımıza afet durumunda bir gönüllünün sahip olması gereken eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır. Böylece Esenler’in her cadde ve sokağında en az on afet gönüllüsünün yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Websitemizdeki “Afet Gönüllüsü Formu”nu dolduran vatandaşlarımız, afet gönüllüsü olup, gerekli eğitimleri aldıktan sonra ESKAT ekibi ile müşterek çalışma yaparak tatbikatlarda görev alabilirler.

Galeri

ESKAT
ESKAT
ESKAT
ESKAT
ESKAT

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.