Maltepe’de Engelliler
Maltepe’de Engelliler
  • Maltepe Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bahadır Erdoğdu Rehabilitasyon Merkezi’nde hem ilçe genelinden, hem de ilçe dışından engelli vatandaşların tedavisi ve gelişim sürecine destek olunuyor. 4 bin 300 metrekarelik alanda kurulu olan merkez, Down Sendromlu, zihinsel engelli vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam olanağı sunuyor. Vatandaşlara fizyoterapi, hidroterapi, dil terapisi, at terapisi, yüzme seansları, bireysel ve grup dersleri veriliyor.
  • Engelsiz Maltepe sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi her yaz ilçe genelindeki engelli vatandaşları aileleriyle birlikte tatile göndererek, onların sosyal yaşama katılmalarına destek oluyor.
  • 870 metrekare alan üzerine kurulu olan merkezde engelli vatandaşları hayata katmak, toplumla iç içe olmalarını sağlamak ve üreten bireyler haline getirmek için çalışmalar yapılıyor. Sadece engelli vatandaşların istihdam edileceği merkezde engelli vatandaşların iş hayatına ve sosyal hayata katılımları teşvik edilecek. Merkezde down sendromlu çocukların çalıştığı down kafede bulunuyor.
  • Engelli akülü araçların şarjı için “Akülü Araç Şarj Dolum İstasyonu” bulunmaktadır.

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.