Nar
Nar

Nar Projesi; Esenlerli kıymetli hanımefendilerin evlerinde üretmekte olduğu örgüden, gıdaya, sanatsal çalışmalardan, hizmet sektörüne kadar uzanan bir yelpazede tüm üretimlerini güvenle satışa sunabileceği, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere internet ve daimi satış mecralarından oluşan bir e-ticaret projedir. 

Esenlerli kıymetli hanımefendilerimiz, bugüne kadar hem anne, hem eş, hem de evlat olarak üzerindeki sorumluluklarının yanında hünerli, maharetli elleriyle ürettiği el becerilerini kendi imkânları doğrultusunda değerlendirmeyi başardılar. Onların kendi imkânı ile bu emeklerini daha geniş bir mecraya taşıma imkânı oluşturmadaki zorluklarının bilincinde olan Esenler Belediyesi Nar Projesi ile kadınlarımızın ev içi üretimlerini ve el emeklerini hem ekonomik olarak değerlendirebilmesine, hem de aile ekonomisine katkı yapma imkanı sunan E ticaret projesi olan Nar Projesi’ni hayata geçirdi.

14 Mart 2019’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk hanımın katılımı ile lansmanı yapılan projeye, 2019 yılında 368, 2020 yılında 97 kadınımız ile projede toplam 465 girişimci hanım adına e ticaret mağazaları açılmıştır.   

Projeye başvurusu; www.nar.ist internet sitesi üzerinden yapılmakta olup, proje danışmanlarımız başvuru sahibi ile hemen irtibata geçmektedir. Daha sonra gerekli işlemleri yapılan katılımcı, E ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimine yönlendirmektedir. E ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimini tamamlayan ve belge almaya hak kazanan tüm katılımcılara sitemiz üzerinden mağazaları açılmaktadır. Aynı zamanda mağazasını kullanabilmesi için sitemizin panel kullanımına yönelik eğitim verilmektedir. Eğitimler sonrasında ürün fotoğraflarını dileyen mağaza sahibi kendisi yüklerken, dileyen katılımcılara projemizdeki e ticaret danışmanlarımız destek vermektedir. E ticaret danışmanı olan proje çalışanlarımız tüm katılımcılara 7/24 direk veya mesaj yolu ile birebir destek vermektedir. Katılımcılara; ürün fotoğrafı yüklemekten, fiyatlandırmaya, reklamdan,  müşteri iletişimine kadar her noktada destek verilmektedir.

Eğitim tamamlandıktan sonra katılımcılar; bizim tarafımızdan adlarına açılan siteye kendi üyelik şifreleri ile girerek online mağazalarında istedikleri logo tasarımını yapabilmekte, ürün resmini yükleyebilmekte, ürünü hakkında açıklama ve müşteri ile iletişim ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Böylece kendi markalarını da oluşturan kadınlarımız, dijital dünyada ticaret yaparak özellikle salgın döneminde aile bütçelerine olumlu katkı yapabilmektedir.

Site üzerinde ürünler 11 ana kategoriye ayrılmış olup, bunlar; kadın, erkek, çocuk, ev dekorasyon, bebek (0-3 yaş), aksesuar, evcil hayvan, takım ürünler, 2.el ürünler ve malzemelerdir. 2020 yılında yenilenen sitemizde bulunan ana kategorilerin altında yer alan 84 alt başlıkta toplam 1.466 ürün satışa sunulmaktadır. Satıcı ve müşterinin site üzerinden direk iletişimi sağlanmakta ve ödemeler hesaba havale yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

Galeri

Nar
Nar
Nar
Nar
Nar

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.