Pedalİst
Pedalİst

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kullanımının yaygınlaşması ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için PedalİST Projesi'ni hayata geçirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, günlük hayatta bisiklet kullanımının artırılması ve gençler arasında sportif aktivitelerin yaygınlaşması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında 39 bin bisiklet okullara dağıtılmaya başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından uygulanan proje ile bisikletleri muhafaza edecek alanı bulunan yaklaşık 400 okula bisikletleri teslim edildi.

Toplamda 500 okula verilecek 39 bin bisiklet, obeziteyle mücadele ve öğrencilerin fiziksel aktivitelerine katkı sağlamak amacıyla okul sınırları içerisinde kullandırılıyor. Beden eğitimi öğretmenlerinin gözetiminde uygulanan proje ile çocukların bisiklet kullanma alışkanlıkları artırılıyor. Bisikletleri teslim edilen 400 okulda ilk faaliyetler başladı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü ayrıca öğrencilere rehberlik etmesi amacıyla www.pedal.ist internet portalını hizmete sundu. Yeni açılacak bisiklet spor kulüplerine, okullara, beden eğitimi öğretmenlerine ve öğrencilere rehberlik eden web sitesi güvenli bisiklet sürüş teknikleri ve egzersizler hakkında bilgiler veriyor.

Galeri

Pedalİst
Pedalİst

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.