Sıfır Atık
Sıfır Atık

Başakşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne dev bir kampanyayla destek verdi. “Başakşehir’e Sıfır Atık Güzel Gelecek” sloganıyla başlatılan çevre bilinci ve geri dönüşüm kampanyası, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Emine Erdoğan’ın onur konuğu olduğu programla tanıtıldı.

 

Önemli bir hazırlık sürecinin ardından hayata geçirilen proje ile geleceğin teminatı çocuklara daha güzel ve daha yaşanabilir bir dünya bırakılması amaçlanıyor. Proje kapsamında ilk etapta 10 bin çocuğa ulaşılması ve geri dönüşüm kampanyasına aktif olarak katılmaları planlanıyor.

 

 

Kampanya kapsamında kullanılacak Başakgiller karakterleri; Başakcan, Dönüştör Fikri ve Süper Pati, çeşitli etkinlere katılarak başakşehirlilere çevre bilinci kazandıracak. Başakgiller, çeşitli etkinliklere katılarak “Başakşehir’e Sıfır Atık Güzel Gelecek” kampanyasının canlı kalmasını ve özellikle çocuklar tarafından benimsenmesini sağlayacak. Başakşehir Belediyesi, kampanya ile ilk etapta evler ve okullarda geri dönüşümü sağlamayı hedefliyor.

 

 

Vatandaşlara dağıtılacak askılar sayesine dönüştürülebilecek ürünler plastik, kâğıt ve cam gibi kategorilere ayrılacak. Kampanya kapsamında site yönetimleriyle de işbirliğine gidilecek. Yıl içerisinde geri dönüşüm ve ‘Sıfır Atık’ projesine en çok katkı sağlayan siteler ödüllendirilerek hem vatandaşların teşvik edilmesi hem de kampanyanın daha geniş kitlelere ulaştırılması da amaçlanıyor.

 

Galeri

Sıfır Atık
Sıfır Atık
Sıfır Atık
Sıfır Atık

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.