Uluslararası Ninni Festivali
Uluslararası Ninni Festivali

Anneler Günü'nde dünyanın en güzel ninnileri Esenler'de söyleniyor. Esenler Belediyesi'nin bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği uluslararası Ninni Festivali'nde, dünyanın değişik ülkelerinden gelen sanatçılar kendi dillerinde söyledikleri ninnileri Esenlerli anneler ve bebeklerine söylüyor.

Dünyadaki en güzel ninnileri yavrularına söyleyen annelerimizi Uluslararası Ninni Festivali’ndeki yarışmalarda da bir araya getiriyoruz.

 

Ninni Melodileri ile Halklar Arasında Köprü

Uluslararası Ninni Festivalimiz, dünya kültürel mirasının ortak ses ve ezgilerini bir araya getiren ilk ve tek organizasyondur. Festival ile farklı toplumlar ve kültürlerden gelen ninniler, tek bir sahneden seslendiriliyor ve ortak bir ses olarak dinleyiciye ulaşıyor.

 

Dünyanın En Güzel Ninnileri Söyleniyor

KKTC, Özbekistan, Tataristan, Türkmenistan, Yakutistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Kırgızistan ve Başkurdistan’dan Irak, Filistin, Fas, Suriye, Ürdün, Lübnan, Mısır’a kadar değişik ülkelerden onlarca sanatçı, coğrafyalar ve kültürler farklı da olsa aynı duygularla ninniler söylüyor.

Çok sayıda Esenlerli annenin kucağında bebeği ile katıldığı festivalde, renkli görüntülere sahne olan çeşitli yarışmalar da düzenleniyor. Yarışmalar sonucunda yapılan çekilişlerde çeşitli hediyeler dağıtılıyor.

Galeri

Uluslararası Ninni Festivali
Uluslararası Ninni Festivali
Uluslararası Ninni Festivali
Uluslararası Ninni Festivali

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.