Vektörle Mücadele (İlaçlama) Hizmetleri
Vektörle Mücadele (İlaçlama) Hizmetleri

Vektörle mücadele hizmetleri; taşıdıkları organizmalarla insan sağlığını doğrudan veya dolaylı olarak tehdit eden, besinlerimize ve yaşadığımız yerlere zarar veren haşere ve kemirgenleri kimyasal ve kimyasal olmayan teknikler kullanarak yok etmek veya en az seviyeye indirmek için yapılan faaliyetleri kapsıyor.

Danıştay 8. Dairesi aldığı kararla açık alandaki ilaçlama hizmetlerini büyükşehir belediyelerine devretti. Haşere ile mücadelede çevre ve halk sağlığına önem vererek öncelikle kültürel, fiziksel, biyolojik ve en son olarak kimyasal mücadele yöntemlerini kullanıyoruz. Kimyasal maddelerin yaşamın her alanında yoğun olarak kullanılmaya başlanması ve kontrolsüz kimyasal kullanımın yarattığı ciddi sağlık ve çevre sorunları hakkında vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi için bilgilendirici ve eğitici mesajlarımızı sosyal medya aracılığıyla duyuruyoruz.

Sıcak yaz günlerinde karasineklerle mücadelede kimyasal ilaçlar kullanılmıyor. Entegre (kültürel, fiziksel, biyolojik ve kimyasal) olarak yapılan mücadelede üreme kaynağı olabilecek tüm noktalarda iki ayrı araç ve ekibimizle İBB yetkisinde olan açık alan vektör mücadele çalışmalarına da destek veriyoruz.

0 Yorum

Yorum Yap

Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumunuz alındı. İncelemenin ardından yayınlanacaktır.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.